Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa 39-latka zatrzymana w sprawie rozboju

Data publikacji 07.02.2023

Policjanci z Kudowy-Zdroju zatrzymali nietrzeźwą 39-latkę odpowiedzialną za rozbój, w którym pokrzywdzona była starsza mieszkanka tej miejscowości. Z zawiadomienia 92-latki wynikało, że została ona zaatakowana przez nieznaną jej kobietę i okradziona. Szybkie działanie policjantów doprowadziło do zgromadzenia materiału dowodowego, na podstawie którego dwie osoby usłyszały zarzuty. Skradzione dokumenty, telefon i część gotówki, zostały odzyskane.

W niedziele, 5 lutego br., policjanci z Kudowy-Zdroju przyjęli zawiadomienie od 92-letniej mieszkanki tej miejscowości dotyczące rozboju. Zgodnie ze zgłoszeniem została ona zaatakowana przez nieznaną jej kobietę, która skrępowała ruchy seniorki przypierając ją do ogrodzenia i przytrzymując ręce. Następnie z torebki pokrzywdzonej ukradła telefon komórkowy, dokumenty i pieniądze w kwocie 550 zł. Na szczęście seniorka nie odniosła poważnych obrażeń, natomiast straciła bardzo ważne dla niej dokumenty i oszczędności. Bez względu na wartość utraconego mienia opisany czyn wyczerpuje znamiona przestępstwa określanego jako rozbój, dlatego tuż po otrzymaniu takiego zgłoszenia policjanci rozpoczęli działania, aby jak najszybciej dotrzeć do sprawcy przestępstwa.

Analizując wiele informacji oraz działając głównie operacyjnie funkcjonariusze bardzo szybko ustalili, że odpowiedzialna za ten czyn może być 39-latka. Kiedy już zatrzymali kobietę, okazało się, że jest pod wpływem alkoholu - w organizmie miała ponad 2 promile. W toku prowadzonych czynności policjanci dowiedzieli się, że w tą sprawę zaangażowany był jeszcze mężczyzna, który tuż po dokonaniu rozboju, przejął od 39-latki ukradzione pieniądze, za które kupił alkohol. Dlatego w momencie zatrzymaniu w organizmie miał ponad 2 promile.

W kolejnym etapie postępowania policjanci odnaleźli skradziony seniorce portfel, telefon komórkowy, dokumenty i część gotówki.

Wczoraj Prokurator Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec 39-latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej. 59-letni mężczyzna, który rozdysponował skradzione pieniądze, usłyszał zarzuty przyjęcia mienia pochodzącego z przestępstwa.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Daria Sługocka-Kapecka
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony