Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za pobicie, posiadanie narkotyków i niestosowanie się do zakazu sądu

Data publikacji 07.02.2023

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 33-latek, który wspólnie z kolegą wtargnęli do jednego z mieszkań na terenie miasta i grożąc pozbawieniem życia znajdującemu się tam mężczyznę, pobili go, po czym odjechali z miejsca. Zadysponowany na miejsce jeden z patroli Policji na trasie przejazdu napotkał oddalających się sprawców tego czynu. Okazało się, że kierujący 33-latek poruszał się po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, ponadto posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w miejscu zamieszkania przechowywał narkotyki w postaci amfetaminy.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 4 lutego 2023 roku. Kilka minut po godz. 23.00 dyżurny ze Strzelina odebrał zgłoszenie w sprawie wtargnięcia do mieszkania, po uprzednim uszkodzeniu drzwi wejściowych, dwóch mężczyzn. Jak ustalono, sprawcy to 33 i 35-letni mężczyźni, mieszkańcy powiatu strzelińskiego, którzy grozili pozbawieniem życia oraz uderzając rękoma i kopiąc, pobili zgłaszającego. Następnie sprawcy wsiedli do samochodu osobowego i odjechali z miejsca.

Zadysponowany niezwłocznie na miejsce jeden z patroli, na trasie przejazdu, napotkał pojazd marki Volkswagen. Wewnątrz siedziało dwóch mężczyzn, którzy wyraźnie zaskoczeni kontrolą drogową nie byli w stanie wytłumaczyć skąd wracają i w jakich okolicznościach znaleźli się na wskazanym odcinku drogi. Wątpliwości policjantów budził stan kierującego 33-latka, który bez zbędnej zwłoki został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Przenośne urządzenie potwierdziło, że mężczyzna w chwili podejmowania czynności miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Sprawdzenie danych w policyjnym systemie potwierdziło również, że wskazany kierujący posiada aktywny sądowy zakaz poruszania się pojazdami mechanicznymi.

W toku wykonywanych czynności policjanci sprawdzili również stan trzeźwości 35-letniego pasażera. W tym przypadku urządzenie przenośne również wskazało wartość bliską 3 promili alkoholu.

W tym samym czasie zadysponowani na miejsce zgłoszenie ratownicy medyczni podjęli decyzję o przetransportowaniu pokrzywdzonego mężczyzny do szpitala celem udzielenia pomocy medycznej. Okazało się, że pokrzywdzony w wyniku pobicia doznał obrażeń, w związku z którymi wymagana była jego hospitalizacja.

W trakcie wykonywania dalszych czynności procesowych w miejscu zamieszkania 33-latka mundurowi ujawnili znaczną ilość narkotyków w postaci amfetaminy.

Zebrany przez śledczych obszerny materiał dowodowy pozwolił przedstawić sprawcom zarzuty, za które zgodnie z Kodeksem karnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Kolejnego dnia sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 33-latka. Natomiast wobec drugiego ze sprawców prokurator zastosował wolnościowy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony