Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy kryminalni zatrzymali nieuczciwego kuriera podejrzanego o wykradanie biżuterii z paczek

Data publikacji 08.02.2023

Zatrudniony w jednej z firm kurierskich działających na terenie Wałbrzycha 30-latek został zatrzymany przez kryminalnych z miejscowej komendy Policji. Mężczyzna dysponując przesyłkami wybrał te, w których miała być biżuteria i wykradł z nich drogocenne przedmioty, a do odbiorców trafiły puste paczki. Cały proceder szybko wyszedł na jaw, kiedy niezadowoleni klienci zwrócili do nadawcy rozkradzione przesyłki, a całą sprawą zainteresowali się również policjanci.

Pracownik firmy kurierskiej próbował zrobić sobie z tego procederu stałe źródło utrzymania. Najpierw w grudniu zeszłego roku wykradł z jednej z paczek biżuterię, a następnie powtórzył to dwukrotnie w styczniu, wyjmując wyroby jubilerskie ze złota z przesyłek.

Zaalarmowani o podejrzeniu popełnienia kilku przestępstw funkcjonariusze wałbrzyskiej komendy szybko ustalili, że odpowiedzialnym za przywłaszczenie sobie cudzego mienia o łącznej wartości około 6,5 tysiąca złotych jest 30-letni kurier rozwożący paczki do klientów.

Nieuczciwy mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany, a policjanci w toku wykonanych czynności zabezpieczyli wyroby ze złota, które mogą pochodzić z przestępstwa. Śledczy na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzuty dokonania kradzieży, do których 30-latek się przyznał. Teraz o dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd, a kara, jaka może mu grozić, to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony