Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pies OPI wytropił złodzieja

Data publikacji 08.02.2023

Kolejnym sukcesem może pochwalić się przewodnik psa służbowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Funkcjonariusz oraz jego czworonożny partner OPI zostali skierowani do powiatu oleśnickiego, aby uczestniczyć w poszukiwaniu złodzieja mebli. Policyjny pies doprowadził do miejsca, gdzie ukrywał się podejrzany.

Do zdarzenia doszło na terenie jednej z fabryk znajdującej się w powiecie oleśnickim. Tam spłoszony przez pracownika złodziej rozpoczął ucieczkę samochodem zapakowanym skradzionymi z fabryki meblami. Gdy nie widział już sensu dalszej ucieczki pojazdem, podjął próbę pieszo licząc na to, że uda mu się skutecznie ukryć przed policjantami.

Psi nos policyjnego owczarka niemieckiego o imieniu OPI nie zawiódł i tym razem. Pies podjął prace węchową i doprowadził dokładnie do miejsca, w którym ukrywał się 22-letni mieszkaniec powiatu milickiego.

Mężczyzna ostatecznie trafił w ręce policjantów. Funkcjonariusze pracujący przy tej sprawie ustalili wspólników zuchwałej kradzieży. Dodatkowo okazało się, że podejrzewany posiada przy sobie środki odurzające. Policjanci znaleźli je także w miejscu zamieszkania 22-latka.

Za takim sukcesem stoi zawsze przewodnik czworonożnego funkcjonariusza. Ogrom włożonej przez niego pracy z psem zdecydowanie owocuje podczas działań, jednak wymaga to wielu lat regularnych ćwiczeń i szkoleń.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. asp. Aleksandra Freus
tel. 693 403 817

Policyjny pies na tle radiowozu

Powrót na górę strony