Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialny kierowca przekroczył prędkość aż o 76 km/h

Data publikacji 09.02.2023

Policjanci legnickiej drogówki podczas służby z wykorzystaniem wideorejestratora nałożyli wysoki mandat karny na kierującego, który autostradą A4 jechał z prędkością 186 km/h przy ograniczeniu do 110 km/h. Mężczyzna otrzymał również punkty karne.

Wczoraj, w godzinach popołudniowego szczytu ruchu, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pełnili służbę na odcinku autostrady A4 przy użyciu radiowozu wyposażonego w wideorejestrator. Wzmożony ruch nie przeszkadzał niektórym kierującym w osiąganiu zawrotnych prędkości.

W trakcie nadzoru nad legnickim odcinkiem drogi, policjanci zatrzymali 41-letniego obywatela Czech, kierującego samochodem osobowym marki Skoda. Przeprowadzony pomiar wykazał, że przekroczył on dozwoloną prędkość, jadąc 186 kilometrów na godzinę na odcinku, gdzie jest ona ograniczona do 110 kilometrów na godzinę. Na nieodpowiedzialnego mężczyznę policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a do jego konta dodano 15 punktów karnych.

Kierowcy lekceważąc przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami szybkiej jazdy.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony