Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradnąc butelkę wódki uderzył nią interweniującego ochroniarza w głowę

Data publikacji 09.02.2023

Lubińscy kryminalni ustalili i zatrzymali podejrzanego o kradzież rozbójniczą, do której doszło na terenie jednego z tamtejszych sklepów. Sprawca chcąc ukraść alkohol, butelką wódki uderzył w głowę pracownika ochrony. 44-latek swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą ilością promili w organizmie. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację o rozboju, do którego doszło na terenie jednego ze sklepów na osiedlu „Ustronie”. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna wszedł do sklepu, podszedł do działu z alkoholem, wziął butelkę wódki i nie płacąc za nią opuścił dyskont. Kiedy pracownik ochrony wyszedł za sprawcą, ten odwrócił się i uderzył go w głowę skradzioną butelką, po czym uciekł. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala. Na szczęście jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Kryminalni, którzy od samego początku intensywnie pracowali nad ustaleniem danych złodzieja, po około godzinie od zdarzenia zatrzymali 44-letniego mieszkańca Lubina w jego mieszkaniu. Jak się okazało, w chwili zatrzymania był nietrzeźwy.

Lubinianin, po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, usłyszał zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. Swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą dawką spożytego alkoholu. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet 12 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt.
Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony