Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ujawnili nielegalne wysypisko i powstrzymali trwający proceder składowania odpadów

Data publikacji 10.02.2023

Policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie przy udziale pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu przeprowadzili czynności na terenie funkcjonującej kopalni piasku w sprawie nielegalnego przewożenia i składowania odpadów. W toku wykonywanych czynności mundurowi do sprawy zatrzymali łącznie 4 osoby. Na miejscu nadal trwają czynności nadzorowane przez biegłego z zakresu gleboznawstwa. Śledztwo ma charakter rozwojowy, a czynności w sprawie nadal trwają.

W miniony czwartek 9 lutego br., funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie przy udziale pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu przeprowadzili czynności na terenie funkcjonującej w Żeleźniku gm. Strzelin kopalni piasku.

W toku wykonywanych czynności w wyrobisku ujawniono odpady komunalne niewiadomego pochodzenia, które uprzednio zostały przysypane grubą warstwą piasku. Ponadto w okolicy wskazanego miejsca ujawniono pryzmę śmieci tego samego pochodzenia w ilości nie mniejszej niż 40 ton.

W wyniku przeprowadzonych działań  mundurowi do prowadzonej sprawy zatrzymali 36-latka (mieszkaniec powiatu polkowickiego), 28-latka (mieszkaniec powiatu brzeskiego), 31-latka (mieszkaniec powiatu wrocławskiego) oraz 50-latka (mieszkaniec powiatu    nyskiego), którzy zostali doprowadzeni do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie celem wykonania czynności procesowych.

Na okoliczność podjętych czynności miejsce ujawnienia śmieci zostało zabezpieczone przez zadysponowany patrol Policji. Na miejscu trwają czynności nadzorowane przez biegłego z zakresu gleboznawstwa oraz pracowników laboratorium Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu. Trwają czynności w sprawie, a śledztwo ma charakter rozwojowy.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

  • Na zdjęciu nielegalne wysypisko śmieci.
  • Na zdjęciu nielegalne wysypisko śmieci.
  • Na zdjęciu nielegalne wysypisko śmieci.
  • Na zdjęciu koparka przerzucająca nielegalne odpady.
  • Na zdjęciu policjant stojący przy samochodzie ciężarowym.
  • Na zdjęciu nielegalne wysypisko śmieci.

Opis filmu: Na filmie przedstawiono nielegalne wysypisko śmieci.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.21 MB)

Powrót na górę strony