Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lwóweccy policjanci przejęli znaczną ilość narkotyków

Data publikacji 14.02.2023

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim ujawnili łącznie ponad kilogram różnego rodzaju środków odurzających i substancji psychotropowych, między innymi kokainę, amfetaminę, marihuanę oraz substancje chemiczne mogące służyć do produkcji narkotyków. Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz wprowadzania ich do obrotu, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

W wyniku podjętych przez lwóweckich funkcjonariuszy zajmujących się zwalczaniem przestępczością narkotykową czynności w miejscu zamieszkania 29-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram różnego rodzaju środków i substancji: amfetaminy, marihuany, kokainy, grzybków halucynogennych, MDMA, metamfetaminy, syntetycznych kannabinoidów, a także substancje chemiczne mogące służyć do ich produkcji. Ponadto mundurowi zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 9 tysięcy złotych, telefony komórkowe oraz wagi elektroniczne.

Mężczyzna po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu, a zabezpieczone środki do laboratorium kryminalistycznego. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 29-latkowi zarzutów posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz wprowadzania ich do obrotu.

Prokuratura skierowała do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, do którego sąd się przychylił. Teraz mężczyzna będzie oczekiwał na wyrok w swojej sprawie, a kara, jaka może mu grozić, to nawet 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
st. sierż. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

Powrót na górę strony