Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kierującego, który miał wiele na sumieniu

Data publikacji 16.02.2023

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego, podejrzanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej, naruszenie zakazu sądowego, kierowanie pojazdem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień oraz o posiadanie narkotyków. Niewykluczone, że zatrzymany kierował będąc pod wpływem substancji psychotropowej. Teraz za popełnione czyny będzie odpowiadać przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

15 lutego bieżącego roku policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zwrócili uwagę na pojazd marki Audi. Za kierownicą siedział mężczyzna, który zgodnie z ich wiedzą mógł posiadać zakaz prowadzenia pojazdów. Mundurowi postanowili to sprawdzić i dali kierowcy sygnał do zatrzymania.  Ten jednak przyspieszył i podjął ucieczkę.

Funkcjonariusze po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych ruszyli za nim. Pościg trwał przez kilka kilometrów i zakończył się dopiero po wjeździe na posesję, skąd nie było już dróg ucieczki. Jak się okazało kierującym był 51-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Policjanci, po sprawdzeniu w bazach danych, ustalili, że wobec uciekiniera sąd wydał dwa 4-letnie zakazy kierowania pojazdami mechanicznymi, a ponadto, kierował on samochodem wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

Podczas przeprowadzonego sprawdzenia odzieży zatrzymanego okazało się również, że w ukrył on w bucie metamfetaminę. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować samochodem będąc pod wpływem substancji psychotropowej pobrano mu krew do badań.

51-latek za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony