Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamali się do budynku, nic nie ukradli, bo zostali zatrzymani przez mundurowych

Data publikacji 16.02.2023

Policjanci z Kowar zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego. Mężczyźni nie zdążyli nic ukraść z budynku, gdyż zostali zatrzymani. Jak się później okazało, była to ich druga wizyta w tym domu. Łupem z pierwszego włamania padło mienie o wartości 7 tysięcy złotych, którego część policjanci odzyskali. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźni odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach 14 lutego bieżącego roku zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania do remontowanego budynku na terenie gminy Mysłakowice. Policjanci przeszkodzili im w przestępczym procederze, czym uchronili mienie właścicieli budynku przed bezprawnym zaborem.

Mieszkańcy powiatu karkonoskiego w wieku 33 i 39 lat, z uwagi na zatrzymanie, nie zdążyli nic tym razem ukraść. Jak się okazało podczas prowadzonych przez mundurowych czynności, podejrzani w przeszłości już włamali się do budynku, a wówczas ich łupem padły elementy instalacji grzewczej oraz schody modułowe o wartości 7 tysięcy złotych. Podczas przeprowadzonych przez funkcjonariuszy sprawdzeń lokali mężczyzn, w jednym z nich mundurowi odnaleźli część skradzionego mienia.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione występki odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony