Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzegamy! Przeklejanie metek z cenami jest oszustwem. Zatrzymany mężczyzna z dwoma zarzutami

Data publikacji 17.02.2023

Dużo zdziwienie malowało się na twarzy 23-latka, kiedy wczoraj po południu do jego drzwi zapukali wałbrzyscy kryminalni. A mieli ku temu powód. Mężczyzna wcześniej wpadł na pomysł, że podczas robienia zakupów w jednym z marketów na Podzamczu będzie przyklejał kody kreskowe tańszych produktów na droższe i w ten sposób płacił mniej za zakupy. Ten plan wypalił dwa razy, bo kiedy pracownicy zorientowali się, że wałbrzyszanin dopuścił się tego typu przestępstw, powiadomili Policję.

Funkcjonariusze pierwszego komisariatu w ostatnim czasie otrzymali informację od pracowników jednego z marketów przy ulicy Wieniawskiego, że na przełomie stycznia i lutego tego roku ten sam młody mężczyzna dwukrotnie przykleił na elektronarzędzia kody kreskowe tańszych produktów i tym samym łącznie zapłacił przy kasie samoobsługowej o blisko 600 złotych mniej niż powinien.

Policjanci kryminalni przeprowadzili czynności operacyjne i ustalili statecznie kto stoi za sprawą oszustw. Wczoraj 23-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań przy ulicy Andersa w Wałbrzychu. W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnionych czynów.

Przypominamy, że zgodnie z polskim prawem tzw. przeklejanie cen jest przestępstwem, ponieważ w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadza się w błąd pracowników sklepu, co do rzeczywistej ceny kupowanego towaru. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi sprawca może trafić za kraty więzienia na 2 lata.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony