Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o znęcanie się nad żoną musiał opuścić mieszkanie

Data publikacji 17.02.2023

Dzięki zebranemu przez policjantów materiałowi dowodowemu 56-letniemu mieszkańcowi powiatu strzelińskiemu przedstawiono zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego nad swoją żoną. Prokurator wydał ponadto wobec niego nakaz opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego. Teraz podejrzany będzie oczekiwał na decyzję sądu, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze strzelińskiej komendy zatrzymali podejrzanego o znęcanie się nad swoją żoną. Mężczyzna w trakcie wszczynanych przez siebie awantur miał stosować wobec partnerki przemoc fizyczną i psychiczną oraz wypędzać ją z domu. Pokrzywdzona znalazła pomoc u strzelińskich mundurowych, którzy zatrzymali 56-latka.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu psychicznego i fizycznego znęcania się nad żoną. Dodatkowo prokurator przychylił się do wniosku policjantów i wydał postanowienie o zastosowaniu wobec 56-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru oraz nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu mieszkalnego. Teraz mężczyzna będzie oczekiwał na decyzje sądu. Kara, jaka może mu grozić, to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj, reaguj! Skontaktuj się z dzielnicowym lub najbliższą jednostką Policji.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Powrót na górę strony