Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jaworscy policjanci wzięli udział w imprezie charytatywnej „Złoty pączek dla Emilii”

Data publikacji 17.02.2023

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze wzięli udział w imprezie charytatywnej „Złoty pączek dla Emilii” zorganizowanej przez Klub Strzelecki „Ur”. To już szósta edycja tej imprezy, podczas której jaworscy policjanci mieli okazję do zaprezentowania oferty pracy w Policji, porozmawiania z dziećmi i młodzieżą na temat ich bezpieczeństwa, a także ostrzeżenia seniorów przed oszustami, którzy wykorzystując przeróżne metody wyłudzają od osób starszych ich oszczędności.

Jak co roku, w Tłusty Czwartek, na zaproszenie Klubu Strzeleckiego „Ur” jaworscy policjanci wzięli udział w imprezie charytatywnej pn. „Złoty pączek dla Emilii”. Zawody strzeleckie oraz liczne atrakcje przygotowane w Europejskim Centrum Młodzieży Euroregionu Nysa miały jeden cel – pomóc finansowo Emilii Lach, aby mogła dalej być mamą dla dwójki dzieci. Pani Emilia Lach jest podopieczną Jaworskiego Stowarzyszenia Charytatywnego DAMY RADĘ. W sierpniu ubiegłego roku zdiagnozowano u niej nowotwór złośliwy – guz mózgu. Mimo, iż jest po operacji, radio i chemioterapii, wymaga jednak stałej rehabilitacji, drogich leków oraz suplementacji. Zebrane podczas imprezy pieniądze zostaną w całości przekazane na leczenie Pani Emilii.
Impreza była także dobrą okazją do spotkania jaworskich funkcjonariuszy z dziećmi i młodzieżą, podczas którego mundurowi rozmawiali na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa. Zaprezentowany przez mundurowych sprzęt, w tym policyjny radiowóz oraz wyposażenie służące do ratowania ludzkiego życia i zdrowia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych.

Policjanci przestrzegali z kolei mieszkańców miasta i powiatu jaworskiego przed oszustami, którzy wyłudzają od seniorów ich oszczędności. Mundurowi przedstawili metody działania oszustwa na tzw. „policjanta” czy „wnuczka”, jak również zachęcali seniorów do udziału co miesięcznym spotkaniu w sieci, w ramach programu profilaktycznego SENIOR ONLINE. Funkcjonariusze rozdawali również ulotki prewencyjne zawierające ważne informacje dotyczące właściwego zabezpieczenia swojego mienia, by uchronić nasze domy, mieszkania czy piwnice przed włamaniami i kradzieżami.

Jednym z najważniejszych punktów imprezy było zaprezentowanie oferty pracy w Policji. Pracownik kadr i szkolenia tutejszej jednostki wraz z mundurowymi przedstawiali zainteresowanym warunki przyjęcia do służby w naszej formacji, jak również rozdawali ulotki zawierające niezbędne informacje dotyczące procedury kwalifikacyjnej.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Jaworze
asp. szt. Ewa Kluczyńska
tel. 603 039 942

 • Policjanci i pracownicy creditt agricole
 • Policjanci z puszką
 • Policjantka wręcza seniorom ulotki
 • Policjantka z medalem
 • Policjantka z zespołem tanecznym
 • Policjantka z puszka i tort
 • Policjantki z losami
 • Rozdanie nagród
 • Stoisko policyjne
 • Pracownik kadr rozmawia z kandydatem do służby
 • Dzieci z Komisarzem Lwem
 • Mężczyzna rozmawia z pracownikiem kadr
Powrót na górę strony