Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie legnickich policjantów w przestępczość narkotykową

Data publikacji 17.02.2023

Legniccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 27-latka. Kierowca w samochodzie miał ponad 500 porcji handlowych marihuany, broń oraz pocisk. Podczas sprawdzenia jego mieszkania ujawniono również kilkanaście sztuk amunicji. Mężczyzna został zatrzymany. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Funkcjonariusze zauważyli młodego mężczyznę, który wsiadając do swojego samochodu zaczął się nerwowo rozglądać. Kryminalni nabrali podejrzeń, że w pojeździe mogą być przewożone narkotyki. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Podczas sprawdzenia samochodu okazało się, że 27-letni kierowca przewozi w bagażniku ponad 500 porcji handlowych marihuany, broń oraz pocisk.

Kolejne czynności realizowane przez funkcjonariuszy doprowadziły do ujawnienia i zabezpieczenia kilkunastu sztuk różnego rodzaju amunicji. Mężczyzna został zatrzymany.

Zabezpieczona broń, pocisk oraz amunicja trafią do policyjnego laboratorium, gdzie zostaną przeprowadzone badania balistyczne, które określą rodzaj i właściwości ujawnionych przedmiotów. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony