Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradł drewno, węgiel oraz wszystko co mógł łatwo sprzedać. Trafił do policyjnej celi

Data publikacji 21.02.2023

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi Ścinawy, którego zatrzymali policjanci miejscowego komisariatu. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do piwnic, pomieszczeń gospodarczych i niezamieszkałych posesji. Wynosił wszystko, co później mógł łatwo sprzedać. Łączne straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni, oszacowano na blisko 7 tysięcy złotych. 36-latek odpowie teraz za swoje czyny przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie, w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali podejrzanego o włamania i kradzieże na terenie miasta. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Ścinawy.

Funkcjonariusze w trakcie swoich czynności ustalili, że sprawca od stycznia do lutego 2023 roku włamywał się do pomieszczeń gospodarczych, piwnic, a także niezamieszkałych posesji. Mężczyzna kradł m.in. urządzenia elektryczne, rzeczy codziennego użytku, drewno, węgiel, rower, a także inne przedmioty, które mógł później łatwo spieniężyć. Swoim zachowaniem spowodował straty na szkodę pokrzywdzonych, na blisko 7 tysięcy złotych.

Sprawca ukrywał się przed organami ścigania, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Został w konsekwencji namierzony przez policjantów i zatrzymany. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił, odpowie przed sądem.

W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzuconych czynów. Usłyszał 7 zarzutów. Mężczyzna „przewijał” się już w policyjnej kartotece za podobne przestępstwa. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubinie
asp. szt. Sylwia Serafin
tel. 601 974 322

Powrót na górę strony