Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Recydywista podejrzany o usiłowanie rozboju na starszej kobiecie zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 21.02.2023

Policjanci z Wydziału Prewencji Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zatrzymali 46-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie rozboju i uszkodzenie mienia. Agresor wyłamał drzwi w domu starszej kobiety i zażądał od niej pieniędzy. Szybko został zatrzymany, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara nawet do 18 lat pozbawiania wolności ze względu na działanie w warunkach tzw. recydywy.

Do zdarzenia doszło 18 lutego br. na terenie Gminy Radków. Napastnik pojawił się przed domem starszej kobiety rano i zaczął dobijać się do jej drzwi. Jak się później okazało, 46-latek znał seniorkę i liczył, że w łatwy sposób uda mu się wzbogacić.  Domowniczka nie wpuściła jednak mężczyzny, ale on zdeterminowany, przy użyciu siekiery wyłamał drzwi i wdarł się do środka. Następnie przy pomocy niebezpiecznego narzędzia groził jej i zażądał wydania pieniędzy. Z uwagi na jej zdecydowaną postawę, nie osiągnął zamierzonego celu, uciekając z miejsca zdarzenia.

Powiadomieni o wszystkim policjanci natychmiast przyjechali na miejsce i już po niespełna godzinie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowaniu rozboju. 46-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna  w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa, dlatego teraz za usiłowanie rozboju i uszkodzenie mienia w warunkach powrotu do przestępstwa, grozić mu może kara nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Kłodzku
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606 754 529

Powrót na górę strony