Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowanie dla strzelińskich policjantów za miłe spotkanie oraz przybliżenie swojej pracy

Data publikacji 23.02.2023

Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to przede wszystkim czas odpoczynku, ale też wspaniałych zabaw niekoniecznie na śniegu. Jednak nawet wówczas nie można zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Z myślą o najmłodszych mieszkańcach powiatu strzelińskiego policjantka zajmująca się na co dzień profilaktyką społeczną wraz Komisarzem Lwem odwiedziła dzieci w Niepublicznym Przedszkolu Akademia Uśmiechu w Strzelinie. W ramach prowadzonych działań profilaktycznych funkcjonariuszka przypomniała dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie trwających ferii.

Spotkanie profilaktyczne z dziećmi rozpoczęło się od omówienia tematyki związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Policjantka przy pomocy Komisarza Lwa przypomniała zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i korzystania z przejść dla pieszych. W tym punkcie mundurowa zwróciła również uwagę na zalety używania elementów odblaskowych, które poprawiają nasze bezpieczeństwo, a powinny być one umieszczone w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obydwu kierunków.

Kolejnym omawianym elementem było bezpieczeństwo podczas zabaw na stokach narciarskich i lodowiskach oraz zabaw na śniegu, w trakcie których również należy zachować ostrożność. Na koniec spotkania na ręce policjantki dzieci złożyły własnoręcznie wykonane podziękowania.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Strzelinie
asp. Łukasz Porębski
tel. 603 765 940

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony