Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał narkotyki – został zatrzymany przez policjantów

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał środki odurzające. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt porcji handlowych marihuany i metamfetaminy. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zgodnie z aktualnymi przepisami właścicielowi narkotyków grozić może kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji  w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających.

22 lutego  po północy policjanci w Jeleniej Górze na ulicy Mostowej zauważyli pojazd marki Volkswagen. Kierujący na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył, próbując zmienić kierunek jazdy.

Po chwili policjanci rozmawiali już z mężczyzną siedzącym za kierownicą, ale nie mieli do niego żadnych zarzutów. Inaczej sprawa się miała jeżeli chodzi o siedzącego obok pasażera, który był bardzo pobudzony i zdenerwowany. Mężczyzna próbował coś ukryć w saszetce i w spodniach, co nie umknęło uwadze policjantów.

U 25-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego funkcjonariusze ujawnili dwa słoiczki z zawartością środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Test zabezpieczonych substancji wskazał na marihuanę i metamfetaminę w ilości kilkudziesięciu porcji handlowych.

25-latek trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie środków odurzających grozić mu może nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz ustalają ewentualnych odbiorców.

mł. asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
asp. Beata Sosulska-Baran
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony