Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy nastolatki podejrzewane o rozbój zatrzymane przez wałbrzyskich policjantów

Data publikacji 23.02.2023

Wałbrzyscy funkcjonariusze drugiego komisariatu realizując informacje w sprawie zgłoszonych przestępstw, zatrzymali na początku tego tygodnia trzy nastolatki podejrzewane o pobicie oraz rozbój. Do obu zdarzeń doszło blisko tydzień temu na terenie miasta. Nastolatki zadawały ciosy pokrzywdzonemu między innymi butelką, a ostatecznie zabrały mu telefon komórkowy. Za popełniony czyn 17 i 18-latce może grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności, a o losie 15-latki zadecyduje sąd rodzinny.

Do dwóch zdarzeń w krótkich odstępach czasu doszło 17 lutego w godzinach wieczornych w rejonie jednej z wałbrzyskich galerii handlowych, jednak zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa wpłynęło do policjantów drugiego komisariatu dzień później. Od pokrzywdzonego 16-latka policjanci usłyszeli, że najpierw pomiędzy nim, a uczestniczkami zdarzenia doszło do przepychanki słownej i szarpaniny. Następnie nastolatki zaatakowały go, bijąc po całym ciele. Młody wałbrzyszanin zdołał się obronić i uciekł., lecz agresywne młode kobiety nie dały za wygraną i ostatecznie podążyły za nim na pobliski przystanek, gdzie ponownie go pobiły i ukradły telefon komórkowy. Wtedy jednak użyły do popełnienia kolejnego przestępstwa także szklanej butelki, którą 16-latek trafiony został w głowę -

W wyniku pracy operacyjnej 17 i 18-latka zostały zatrzymane przez z drugiego komisariatu w poniedziałek wieczorem. Towarzysząca im w przestępczym procederze 15-latka została zatrzymana we wtorek. W toku dalszych czynności śledczy odzyskali skradziony telefon.

Na podstawie zebranych przez śledczych materiałów dowodowych, starszym agresorkom przedstawiono zarzuty, a prokuratura zastosował w stosunku do nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem, a kara, jaka może im grozić, to nawet do 12 lat pozbawienia wolności. O losie nieletniej 15-latki zadecyduje natomiast sąd rodzinny.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony