Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdarzenia z udziałem nietrzeźwych kierujących. Kolejni przestępcy wyeliminowani z dróg

Data publikacji 27.02.2023

Wałbrzyscy policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze z Głuszycy podczas minionego weekendu zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących, którzy w wyniku upojenia alkoholowego doprowadzili do poważnie wyglądających – ale na szczęście niegroźnych w skutkach kolizji drogowych. Jako policjanci po raz kolejny mówimy stanowcze nie wszystkim wsiadającym „za kółko” pod wpływem alkoholu i przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości można trafić za kraty więzienia na 2 lata. Przypominamy, że policjanci codziennie prowadzą działania zwalczające nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego z ulic Dolnego Śląska.

Pierwszy z kierujących - 32-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego został zatrzymany w sobotę po godzinie trzeciej w nocy na ulicy Turystycznej w Grzmiącej. Mężczyzna mając 1,74 promila alkoholu w organizmie wjechał kierowanym przez siebie samochodem osobowym w przydrożne bariery, a następnie uderzył w drzewo. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało. Funkcjonariusze odebrali mężczyźnie prawo jazdy, a prowadzony przez niego samochód trafił na parking strzeżony.

W sobotni wieczór funkcjonariusze wałbrzyskiej „drogówki” na ulicy Solickiej w Szczawnie-Zdroju zatrzymali natomiast 54-letniego mieszkańca tej miejscowości, który po godzinie 19:30 podczas wymijania się z innym prawidłowo jadącym pojazdem, doprowadził do wypadku. Badanie wykazało u mężczyzny 2,34 promila alkoholu w organizmie. I w tym przypadku na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Policjanci 54-latkowi ostatecznie zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Obaj sprawcy staną teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowych 32-latkowi oraz 54-latkowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami, a także wysoka grzywna.

Okazuje się, że pomimo codziennych apeli niektórzy kierujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu. Takie zachowania obligują policjantów do prowadzenia wzmożonych, codziennych działań w celu wyeliminowania nieodpowiedzialnych kierowców, którzy w ten sposób stwarzają realne zagrożenie dla innych użytkowników dróg.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Na zdjęciu uszkodzony po wypadku samochód osobowy, w tle radiowóz policyjny i wóz strażacki.
  • Na zdjęciu samochód osobowy z wgniecionym lewym bokiem stojący na środku drogi.
  • Na zdjęciu przód samochodu osobowego rozbitym zderzakiem z prawej strony pojazdu.
Powrót na górę strony