Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani przez wałbrzyskich policjantów mężczyźni ukradli alkohol, a następnie tzw. tulipanem z rozbitej butelki zaatakowali pracownika ochrony

Data publikacji 28.02.2023

Wałbrzyscy funkcjonariusze z pierwszego komisariatu oraz komendy miejskiej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież alkoholu, a następnie zaatakowanie pracownika ochrony rozbitą butelką w celu utrzymania się w posiadaniu zabranego mienia. Dzięki sprawnym działaniom 24 i 25-latek wpadli w ręce mundurowych w autobusie komunikacji miejskiej bezpośrednio po zgłoszeniu. Podejrzani odpowiedzą teraz przed sądem, a kara, jaka może im grozić, to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży rozbójniczej doszło 25 lutego w godzinach wieczornych w Szczawnie-Zdroju. Dwaj mężczyźni ukradli ze sklepu trzy butelki z alkoholem o wartości ponad 300 złotych, co zauważył pracownik ochrony. Pomimo interwencji złodzieje nie zamierzali odpuścić. W trakcie szarpaniny podejrzani doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności, atakując go między innymi rozbitą butelką. Poszkodowany na szczęście doznał jedynie niegroźnego dla życia i zdrowia rozcięcia ręki.

Zaalarmowani o zdarzeniu wałbrzyscy policjanci od razu rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie, kto stoi za sprawą kradzieży rozbójniczej. Dzięki szybko poczynionym ustaleniom funkcjonariusze już po chwili zatrzymali obu przestępców, po tym jak ci wsiedli do autobusu komunikacji miejskiej.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy nie pozostawiał złudzeń. Podejrzani w trakcie przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. Teraz mężczyźni będą oczekiwać na decyzje sądu, a grożąca im kara to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

Powrót na górę strony