Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

22-latek pędził 133 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 28.02.2023

Policjanci lwóweckiej drogówki podczas prowadzonych działań pod nazwą „Prędkość” zatrzymali do kontroli kierującego, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 83 km/h. Jak się okazało 22-latek prawo jazdy posiadał dopiero od 2 lat. Funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 2500 złotych oraz zatrzymali prawo, a do konta kierowcy dopisane zostało 15 punktów karnych.

Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, w trakcie prowadzonych działań pod nazwą „Prędkość”, dokonywali pomiarów prędkości między innymi w miejscowości Rakowice Małe. Około godziny 19:00 zatrzymali do kontroli 22-letniego kierowcę pojazdu marki Audi, który poruszał się z prędkością 133 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym. 

Jak się okazało mieszkaniec powiatu lwóweckiego prawo jazdy posiadał dopiero od 2 lat. Śpiesząc się zapomniał, że w momencie ujawnienia przez policjantów przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 kilometrów na godzinę, zostanie mu obligatoryjnie zatrzymane prawo jazdy. Dodatkowo kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a do jego konta dopisane zostało 15 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 kilometrów na godzinę, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lwówku Śląskim
st. sierż. Olga Łukaszewicz
tel. 600 266 063

Powrót na górę strony