Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który usiłował włamać się do sklepu

Dzielnicowi z Dzierżoniowa i Niemczy niemal na gorącym uczynku zatrzymali mężczyznę, który 26 lutego usiłował włamać się do sklepu na terenie Niemczy. Mimo użycia siekiery nie zdołał dostać się do wewnątrz sklepu, ale dokonał szkód w mieniu. Sprawca noc spędził w policyjnym areszcie.

Po 22:00 26 lutego, policjant pełniący służbę na stanowisku dowodzenia otrzymał zgłoszenie, o mężczyźnie, który próbuje włamać się do sklepu wielkopowierzchniowego w Niemczy. Na miejsce natychmiast zostali wysłani dzielnicowi z Dzierżoniowa, którzy pełnili służbę. W działania zaangażował się też niemczański dzielnicowy, który usłyszał korespondencję radiową pomiędzy dyżurnym a policjantami. Mundurowi już po chwili byli na miejscu i ustalili, że doszło do usiłowania kradzieży z włamaniem. Pomimo iż dysponował siekierą, nie zdołał pokonać zabezpieczeń i dostać się do wewnątrz placówki handlowej.

Przedsiębiorstwo nie zostało okradzione, jednak zostało zniszczone jego mienie. Sposób działania został zarejestrowany kamerą monitorującą wejście do sklepu. Policjanci dysponowali rysopisem sprawcy i przystąpili do sprawdzania pobliskiego terenu. Efekt był błyskawiczny, a nieudolnym włamywaczem okazał się 43-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego.

Mężczyzna przed sądem odpowie za usiłowania włamania i zniszczenia mienia.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony