Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wykorzystał okazję i okradł pomieszczenie gospodarcze. Został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów

Data publikacji 28.02.2023

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o kradzież. Do zdarzenia doszło w lutym br. w Piechowicach. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę właścicielki, wszedł do otwartego pomieszczenia i go okradł. Jego łupem padło mienie o wartości około 15 tysięcy złotych. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 46-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, do tego zdarzenia doszło w lutym br. w Piechowicach. Podejrzany wykorzystał chwilową nieuwagę właścicielki i z otartego pomieszczenia gospodarczego ukradł mienie o wartości około 15 tysięcy złotych. Były to między innymi gipsowe figurki, opony wraz z felgami, przewody elektryczne i inne drobne przedmioty.

Kobieta kiedy zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży, powiadomiła Policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 46-letniego mężczyznę jako podejrzewanego o popełnienie tego czynu. W piwnicy zatrzymanego funkcjonariusze odnaleźli część skradzionego mienia.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionych rzeczy.

Teraz mieszkaniec powiatu karkonoskiego za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony