Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla wałbrzyskiego dzielnicowego za okazaną pomoc

Data publikacji 01.03.2023

Podczas służby na policjantów czekają różne zadania. Funkcjonariusze praktycznie codziennie spotykają się z nowymi, nigdy wcześniej niespotykanymi interwencjami. Jedna z nich - być może na pierwszy rzut oka bardzo prozaiczna, a jednak bardzo ważna - miała miejsce niedawno na terenie Wałbrzycha, a zaangażowany był w nią dzielnicowy pierwszego komisariatu sierż. szt. Paweł Sasim. Chodziło o znalezienie kontaktu do mieszkającego na co dzień na terenie Holandii wałbrzyszanina. Ten zostawił na terenie naszego miasta torbę z dokumentami. Ostatecznie udało się i mężczyzna odzyskał to co zgubił. W poprzedni czwartek do Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynęły mailowe podziękowania za pomoc dla dzielnicowego, ale także dla pozostałych policjantów. Oto większa ich część.

„Chciałbym zacząć ten list od wyrazów wdzięczności za postawę i zaangażowanie w służbie Funkcjonariusza Policji Pawła Sasim. Jest on niewątpliwie jednym z najlepszych przykładów, jakie kiedykolwiek spotkałem, i to w sposób, który wykracza poza standardy wyznaczane przez zachodnioeuropejskie standardy służby policyjnej.

Pańska postawa stanowi wzór dla wszystkich funkcjonariuszy Policji, zarówno w Wałbrzychu, jak i w całej Polsce.
Szczególnie chciałbym wyrazić swoją wdzięczność za to, że nie tylko zwróciliście moją torbę z dokumentami wydanymi przez Królestwo Niderlandów, ale że również postawiliście mnie w centrum swojej uwagi i zrobiliście wszystko, co w waszej mocy, aby pomóc mi w sytuacji, która dla mnie była bardzo stresująca.

Chciałbym wyrazić swoją wdzięczność również za to, że Państwo rozumieją, jak ważne jest dla ludzi, aby służby publiczne działały profesjonalnie i skutecznie. Państwa zaangażowanie w pomoc obywatelom pokazuje, że są Państwo świadomi tego, jak ważna jest Państwa misja społeczna, i jakie są Państwa obowiązki wobec tej idei. To właśnie takie zachowanie jest niezbędne dla budowania społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowanego społeczeństwa, które podejmuje działania wobec potrzebujących, słabszych i mniej uprzywilejowanych.

Chciałbym zakończyć ten list z podziękowaniami wyrazami uznania za zaangażowanie Funkcjonariusza Paweł Sasim z zespołem i wyjątkową postawę. Cieszę się, że miałem okazję poznać tak uczynne osoby, które zdecydowanie zasługują na uznanie i szacunek.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie, jakie mi udzielono.”

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

 

Pliki do pobrania

  • 93.61 KB
    Transkrypcja podziękowań
Powrót na górę strony