Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali złodzieja uli i odzyskali nietypowy łup

Data publikacji 01.03.2023

Funkcjonariusze z komisariatu w Kruszynie ustalili i namierzyli sprawcę kradzieży 5 uli. 35-latek nowoczesne domki dla pszczół wywiózł pod osłoną nocy rowerem z przyczepką. Ule były bez lokatorów, dlatego też mężczyźnie udało się je szybko sprzedać. Działał on w warunkach tzw. recydywy, dlatego teraz grozić mu może kara nawet 7,5 roku pozbawienia wolności.

Mundurowi z Komisariatu Policji w Kruszynie w wyniku działań operacyjnych zatrzymali sprawcę kradzieży pięciu uli i dwóch specjalnych stojaków.

Nowoczesne segmentowe domki dla pszczół podejrzany ukradł pod osłoną nocy. 35-latek przy wykorzystaniu przyczepki podpiętej do roweru wywiózł swój łup. Właściciel oszacował straty na kwotę blisko 3 tysięcy złotych.

Ule były bez lokatorów, dlatego sprawca znalazł szybko chętnego na zakup przedmiotów do swojej pasieki. Działający w sprawie policjanci szybko dotarli do kupującego i odzyskali w całości mienie utracone w wyniku przestępstwa.

Jakby tego było mało, okazało się, że mieszkaniec powiatu bolesławieckiego działał w powrocie do przestępstwa, dlatego jako recydywiście za popełniony czyn grozi mu może kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.  

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony