Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zdemolował pokój hotelowy, ale to nie jedyne z popełnionych przestępstw

Data publikacji 02.03.2023

Leśniańscy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Świeradowa-Zdroju, który zdemolował wynajęty pokój hotelowy. O interwencję poprosili właściciele hotelu zaniepokojeni hałasem. W trakcie interwencji policjanci ujawnili wewnątrz pokoju także narkotyki. Sprawca odpowie również za groźby karalne kierowane wobec pokrzywdzonych. Za przestępstwa, których się dopuścił grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Leśnej otrzymali zgłoszenie, że jeden z gości hotelowych demoluje pokój. Na miejsce natychmiast udał się patrol, który zastał pobudzonego i agresywnego mężczyznę. 39-letni mieszkaniec Świeradowa-Zdroju uszkodził między innymi drzwi do pokoju, szafki i telewizor powodując starty w wysokości ponad 11 tysięcy złotych. Zatrzymany w trakcie interwencji groził ponadto pokrzywdzonym pozbawieniem życia. Podczas prowadzonych na miejscu zdarzenia czynności, mundurowi zabezpieczyli także łącznie 27 porcji marihuany.

Podejrzany usłyszał zarzuty zmieszczenia mienia, kierowania gróźb karalnych oraz posiadania środków odurzających. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych czynów. Funkcjonariusze dokonali również zabezpieczenia majątkowego na mieniu 39-latka w wysokości 30 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar. Teraz mężczyzna za swoje występki odpowie przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony