Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali włamywaczy i odzyskali mienie wartości blisko 50 tysięcy złotych

Data publikacji 02.03.2023

Funkcjonariusze z bielawskiego Komisariatu Policji, współpracując z policjantami z innych jednostek zatrzymali sprawców, którzy ukradli narzędzia dekarskie z jednej z firm na terenie Pieszyc. Jeden ze sprawców odpowie dodatkowo za zniszczenie mienia i włamanie na konto bankowe przy pomocy przywłaszczonej karty płatniczej.

Na terenie Pieszyc w jednym z przedsiębiorstw doszło do zniszczenia 23 kamer monitoringu. Właściciel oszacował straty na kwotę ponad 13 tysięcy złotych.

Jakby tego było mało, tego samego dnia z firmy dokonano kradzieży narzędzi dekarskich wartości blisko 50 tysięcy złotych. Policjanci przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, przeprowadzili na miejscu niezbędne czynności i przystąpili do typowania i zatrzymania sprawcy bądź sprawców tych przestępczych działań. 

29-letni mężczyzna odpowiedzialny za zniszczenie mienia i kradzież z włamaniem „wpadł” na terenie województwa opolskiego. Ustalenia policjantów wykazały, że mężczyzna nie działał sam, a w przestępczym działaniu pomagali mu 26 i 45-latek. Policjanci niemal w całości odzyskali utracone w wyniku przestępstwa mienie.

Nie był to jednak koniec niezgodnego z prawem działania. W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, iż 29-latek popełnił jeszcze jedno przestępstwo. Kilka dni wcześniej przy pomocy nienależącej do niego karty płatniczej włamał się na konto bankowe, skąd wypłacił 300 złotych.

29-letniemu mieszkańcowi powiatu dzierżoniowskiego grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, gdyż działał w warunkach powrotu do przestępstwa - recydywy.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony