Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane przez złotoryjskich policjantów kobiety kierowały pojazdami nie posiadając do tego uprawnień, a do tego znajdowały się pod wpływem narkotyków

Data publikacji 03.03.2023

Funkcjonariusze ze Złotoryi w krótkim odstępie czasu zatrzymali dwie kobiety, które kierowały samochodami osobowymi pomimo braku wymaganych do tego uprawnień. Jak się okazało obie znajdowały się również wpływem narkotyków. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwsza z zatrzymanych do kontroli kobiet wpadła w ręce policjantów w godzinach wieczornych na terenie Gminy Pielgrzymka. Mundurowi ze złotoryjskiej drogówki zatrzymali samochód osobowy forda, za kierownicą  którego siedziała 37-letnia mieszkanka tej gminy. Dokonane przez funkcjonariuszy sprawdzenie w bazach danych wykazało, że nie posiada ona uprawnień do kierowania pojazdami. Zachowanie kobiety wzbudziło również podejrzenia policjantów co do jej stanu psychofizycznego, które znalazło potwierdzenie w wynikach badania narkotestem.

Urządzenie wykazało w organizmie kierującej obecność metamfetaminy oraz THC.

Kilka godzin później, już w godzinach nocnych, na terenie Gminy Złotoryja funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowego peugeota. Za jego kierownicą tym razem siedziała 26-letnia mieszkanka powiatu lubińskiego. Ponownie okazało się, że kobieta nie posiada prawa jazdy, a jej zachowanie także wzbudziło podejrzenie policjantów. Funkcjonariusze się nie mylili, gdyż narkotest wykazał obecność w jej organizmie aż 3 substancji psychotropowych: amfetaminy, metamfetaminy i THC.

Funkcjonariusze uniemożliwili kobietom dalsze kierowanie pojazdami, a do badań laboratoryjnych została im pobrana krew. O ich losie decydował będzie sąd, a za popełnione czyny grozi im kara grzywny, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 2 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Złotoryi
mł. asp. Dominika Kwakszys
tel. 603 765 923

Powrót na górę strony