Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znacząco przekroczyli prędkość, a młoda kobieta straciła również swoje prawo jazdy

Data publikacji 03.03.2023

Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca, który jadąc w terenie zabudowanym, przekroczy dozwoloną prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety, mimo to, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące przepisy, również te dotyczące ograniczeń prędkości na innych odcinkach, niż teren zabudowany.

Mimo obowiązujących surowych przepisów, cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym, stwarzając tym samym realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. W miniony czwartek policjanci legnickiej drogówki zatrzymali do kontroli 23-letnią kierującą pojazdem marki Hyundai, która na jednej z głównych ulic Legnicy przekroczyła dozwoloną prędkość o 56 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy na okres 3 miesięcy. 23-latka została też ukarana mandatem karnym w wysokości 1500 i 13 punktami karnymi.

W minioną środę natomiast podczas działań pn. „Prędkość” funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w trakcie kontroli przestrzegania prędkości na terenie miasta pełnili służbę radiowozem wyposażonym w wideorejestrator. W trakcie dokonywania nadzoru, na ul. Jaworzyńskiej, ujawnili dwóch kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h.

Pierwszy z zatrzymanych do kontroli drogowej to kierujący Audi mieszkaniec Lubina. Mężczyzna jechał z prędkością 102 km/h. Policjanci ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 . i 13 punktami karnymi. Drugi z zatrzymanych to kierujący Volkswagenem mieszkaniec gminy Krotoszyce, który jechał ul. Jaworzyńską z prędkością 128 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 i 15 punktami karnymi.

Przypominamy!

Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie koniecznością ponownego przystąpienia do egzaminu na prawo jazdy.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony