Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził samochodem nielegalny tytoń. 30-latek został zatrzymany przez mundurowych z Wałbrzycha

Data publikacji 03.03.2023

Sporą ilość krajanki tytoniowej niewiadomego pochodzenia zabezpieczyli w środę po południu podczas kontroli drogowej przeprowadzonej na Starym Zdroju funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Mężczyzna usłyszał już zarzut z Kodeksu karnego skarbowego. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu podejrzany objęty został dozorem policyjnym.

Funkcjonariusze realizując działania operacyjne ustalili, iż 30-letni wałbrzyszanin może być w posiadaniu nielegalnego towaru, dlatego w środowe popołudnie na ul. 11 Listopada w Wałbrzychu podjęli czynności kontrolne. W bagażniku pojazdu prowadzonego przez mężczyznę policjanci znaleźli woreczki foliowe, w których było łącznie 59 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego oszacowane zostały na blisko 51 tysięcy złotych.

30-letni wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym skarbowym za posiadanie nielegalnego tytoniu grozi mu wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu
kom. Marcin Świeży
tel. 604 426 995

  • Na zdjęciu tytoń w woreczkach stojący na i obok wagi.
  • Na zdjęciu tytoń w dużych białych workach.
  • Na zdjęciu tytoń w woreczkach umieszczonych w bagażniku samochodu.
Powrót na górę strony