Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne auto odzyskane przez policjantów z Wrocławia. Złodziej również wpadł w ich ręce

Data publikacji 06.03.2023

Skuteczne działania funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową komendy miejskiej doprowadziły do zatrzymania 34-letniego sprawcy kradzieży opla. Odzyskany pojazd został zwrócony właścicielowi. Trwają dalsze czynności zmierzające do odzyskania innych przedmiotów utraconych w wyniku tego przestępstwa. Zatrzymany mieszkaniec Wrocławia trafił do policyjnego aresztu. W trakcie interwencji okazało się, że jest on również poszukiwany celem odbycia kary więzienia.

Policjanci z wrocławskiej „samochodówki” natychmiast zajęli się sprawą dotycząca kradzieży z włamaniem, w wyniku której skradziony został pojazd marki Opel Astra oraz inne wartościowe przedmioty. Do zdarzenia doszło na terenie jeden z podwrocławskich miejscowości. W efekcie intensywnej pracy mundurowych ustalono sprawcę tego przestępstwa.

W ubiegłym tygodniu, w wyniku realizacji wcześniejszych ustaleń, zatrzymano 34-letniego mieszkańca stolicy Dolnego Śląska. Na tym sprawa się jednak nie kończy. Śledczy prowadzący postępowanie, podejrzewają, że 34-latek może mieć na swoim koncie więcej tego typu przestępstw.

Najważniejsze w tej sprawie jest jej finał. Odzyskane auto trafiło z powrotem do właściciela, a podejrzany do zakładu karnego. Zgodnie z aktualnymi przepisami mężczyźnie grozić może kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. asp. Aleksandra Freus
tel. 693 403 817

 

  • Na zdjęciu odzyskany granatowy opel.
  • Na zdjęciu policjant prowadzi zatrzymanego i skutego w kajdanki mężczyznę.
  • Na zdjęciu odzyskany granatowy samochód osobowy.
Powrót na górę strony