Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki zwiedziły budynek komendy w Oławie i zapoznały się z pracą policjantów

Data publikacji 06.03.2023

W pierwszych dniach marca, w ramach programu profilaktycznego "Prewencja na start - kręci mnie bezpieczeństwo z oławską Policją" mundurowych odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Magdalenka w Oławie. Goście z zaciekawieniem zwiedzali budynek komendy m.in. stanowisko kierowania i salę odpraw, gdzie mieli okazję zapoznać się z pracą policjantów.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się także prezentacja radiowozów i sprzętu wykorzystywanego przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Następnie prowadząca spotkanie policjantka przypomniała i omówiła podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, sposoby unikania zagrożeń, z którymi można się spotkać w czasie codziennej drogi do szkoły i domu oraz wspomniała o bezpieczeństwie związanym z noszeniem odblasków.
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali małe upominki - odblaski i kolorowanki.

Takie wizyty to okazja do przekazania najmłodszym wiedzy na temat bezpiecznych zachowań, które pozwolą uniknąć niebezpiecznych zdarzeń. Tylko sukcesywne edukowanie dzieci, uwrażliwianie ich na zagrożenia, z jakimi mogą mieć kontakt, pozwoli na zminimalizowanie zdarzeń z udziałem najmłodszych.
 

Pamiętajmy, że rozmowa i dobry przykład właściwego zachowania np. przechodzenia przez jezdnię w miejscu do tego wyznaczonym lub przeprowadzanie roweru przez przejście dla pieszych wpływa na kreowanie pozytywnych i odpowiedzialnych postaw najmłodszych.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Oławie
asp. szt. Wioletta Polerowicz
tel. 605 316 497

  • przedszkolaki
  • przedszkolaki
  • przedszkolaki
Powrót na górę strony