Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Lubania zatrzymali mężczyznę podczas kradzieży mienia

Data publikacji 07.03.2023

Dwa zarzuty usłyszał 51-latek, który w minioną środę został zatrzymany przez funkcjonariuszy na gorącym uczynku podczas kradzieży mienia. Policjanci ustalili, że mężczyzna na swoim sumieniu ma jeszcze jedno tego typu przestępstwo, którego dokonał dzień wcześniej w tym samym miejscu. Wtedy skradł rury metalowe o łącznej wartości ponad 2,5 tysiąca złotych. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Lubania zatrzymali na gorącym uczynku mieszkańca powiatu lubańskiego, który usiłował dokonać kradzieży rur metalowych oraz zabytkowego poniemieckiego emblematu z budynku wieży ciśnień w Lubaniu. Złodzieja bardzo zdziwił się widok nieumundurowanych policjantów. 51-latek został zatrzymany i przewieziony do jednostki Policji.

Kryminalni ustalili, że złodziej na swoim koncie ma inną kradzież z włamaniem, dokonaną poprzedniego dnia. Wtedy wybił otwór w zamurowanym przejściu do wieży ciśnień , następnie przedostał się do środka i ukradł metalowe rury wartości ponad 2,5 tysiąca złotych. Mundurowi w całości odzyskali i zabezpieczyli skradzione mienie.

W czwartek 51-latek usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i usiłowania kradzieży, do których przyznał się. Za przestępstwa, jakich się dopuścił, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Lubaniu
asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń
tel. 660 402 169

Powrót na górę strony