Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polkowicki policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 09.03.2023

Policjant z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach będąc poza służbą, rozpoznał mieszkańca gminy Grębocice poszukiwanego listem gończym w związku z orzeczonym wobec niego środkiem zapobiegawczym w postaci tymczasowego aresztowania. Kryminalny podczas podróży pociągiem po krótkiej obserwacji i zawiadomieniu oficera dyżurnego z Głogowa, bo właśnie tam zmierzał skład, wraz z głogowskimi policjantami zatrzymał 49-latka. Mężczyzna został przewieziony do zakładu penitencjarnego, gdzie rozpoczął 30-dniową izolację.

Policjant Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach będąc poza służbą, podróżował pociągiem na trasie Lubin-Głogów, w którym zauważył osobę podobną do jednego z poszukiwanych. Funkcjonariusz wykazał się doskonałą pamięcią i wyczuciem. Polkowicki kryminalny skoordynował czynności z Oficerem Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, który wysłał na stację kolejową głogowskich policjantów. Współpraca doprowadziła do zatrzymania 49-latka, który nie spodziewał się, że Głogów, będzie dla niego ostatnią stacją na wolności.

Głogowscy funkcjonariusze natychmiast zweryfikowali wiedzę polkowickiego policjanta i moment po tym jak na dłoniach 49-latka pojawiły się kajdanki, potwierdzili, że ciąży na nim list gończy związany z postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Żaganiu związany ze sprawą przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym, po cofnięciu uprawnień. Mężczyzna trafił już do jednostki penitencjarnej, gdzie zgodnie z podstawą poszukiwań spędzi najbliższe 30 dni.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Polkowicach
mł. asp. Przemysław Rybikowski
tel. 600 229 096

Powrót na górę strony