Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórska policjantka zwyciężczynią VII Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

Data publikacji 09.03.2023

Policjantka z Jeleniej Góry – st. asp. Magdalena Ogłaza, zajęła I miejsce w kategorii ogólnej w VII Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody odbyły się 7-8 marca 2023 roku w Kluszkowcach na terenie stacji narciarskiej Czorsztyn-SKI. Patronat honorowy objął Komendant Główny Policji. Nasz garnizon reprezentował również asp. szt. Dariusz Gutowski, asp. Mariusz Boroń i sierż. Marcin Bartosik

Służba na zorganizowanych terenach narciarskich związana jest ze stałym podnoszeniem wiedzy i umiejętności przez policjantów w patrolach narciarskich. Stąd też, w celu weryfikacji ich umiejętności, Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Terenów Narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego oraz Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym co roku organizują Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla funkcjonariuszy Policji. W tym roku zawody odbyły się w dnach 7-8 marca w Kluszkowcach na terenie ośrodka Narciarskiego Czorsztyn-SKI.

W VII Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich udział wzięło 32 funkcjonariuszy z 7 garnizonów, którzy pełnią również służbę w policyjnych patrolach narciarskich. Policję dolnośląską na zawodach reprezentowała drużyna z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w składzie st. asp. Magdalena Ogłaza i asp. szt. Dariusz Gutowski oraz dwuosobowa drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku w składzie: asp. Mariusz Boroń, sierż. Marcin Bartosik. Koordynatorem zespołu była st. asp. Barbara Senk

Zawody obejmowały:

 • Test wiedzy – dotyczący organizacji i pełnienia służby patrolowej, w tym na zorganizowanych terenach narciarskich;
 • slalom gigant;
 • „Spacer Narciarza”- polegający na pokonaniu na nartach wyznaczonej trasy z plecakowym zestawem ratunkowym oraz akią dla pokrzywdzonego (w tej roli wykorzystano fantom) i przetransportowaniu go do miejsca docelowego.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. W VII edycji zawodów funkcjonariusze dolnośląskiej policji osiągnęli następujące wyniki:

 • w konkurencji terenowej „Spacer Narciarza” – II miejsce Drużyna w składzie: asp. szt. Dariusz Gutowski, st. asp. Magdalena Ogłaza z Jeleniej Góry,
 • w klasyfikacji indywidualnej – I miejsce st. asp. Magdalena Ogłaza z KMP Jelenia Góra  - pierwszy raz kobieta zwyciężyła te zawody!
 • w klasyfikacji drużynowej – II miejsce Drużyna w składzie: asp. sztab. Dariusz Gutowski, st. asp. Magdalena Ogłaza z Jeleniej Góry, VII miejsce Drużyna w składzie: asp. Mariusz Boroń, sierż. Marcin Bartosik z Kłodzka.

St. asp. Magdalena Ogłaza w klasyfikacji ogólnej zajęła I miejsce i zwyciężyła w VII Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy. Puchar wręczył jej Zastępca Komendanta Głównego Policji – nadinsp. Roman Kuster. Drużynowo jeleniogórscy policjanci zajęli II miejsce. St. asp. Magdalena Ogłaza na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Kowarach, a narciarstwem pasjonuje się od 3 roku życia. Ponadto jest również ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

 • Zdjęcie pucharu i napisu na nim umieszczonym który brzmi, Za zajęcie drugiego miejsca w konkurencji spacer narciarza siódmych ogólnopolskich zawodów narciarskich dla funkcjonariuszy policji. Kluszkowce 7-8 marca 2023 rok.
 • Wspólne zdjęcie organizatorów i zwycięzców konkursu narciarskiego.
 • Zdjęcie zwycięzców konkursu z pucharami.
 • Na zdjęciu policjantka z pucharem wraz z policjantem pozują do zdjęcia.
 • Na zdjęciu para zawodników podczas zawodów narciarskich przewożąca na noszach poszkodowanego.
 • Na zdjęciu para zawodników podczas zawodów narciarskich przewożąca fantoma, który wypadł z noszy.
 • policjanci podczas zawodów
Powrót na górę strony