Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnobrzescy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi o wartości ponad 7 tysięcy złotych

Data publikacji 10.03.2023

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi oraz asortymentu jednego z dolnobrzeskich sklepów o łącznej wartości ponad 7 tysięcy złotych. Nie było to jednak jego jedyne przewinienie. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym w dniu 8 marca br. realizowali czynności związane ze zgłoszeniem kradzieży elektronarzędzi oraz asortymentu w jednym z dolnobrzeskich sklepów. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili mężczyznę, który dokonał kradzieży, a następnie dokonali jego zatrzymania. Okazał się nim być 26-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego.

W trakcie sprawdzania w miejscu zamieszkania mężczyzny, policjanci ujawnili i odzyskali część ze skradzionego wcześniej mienia.

Na tym czynności dolnobrzeskich funkcjonariuszy się nie skończyły, gdyż policjanci ujawnili woreczek strunowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Badanie ujawnionej substancji wykazało, że w woreczku znajduje się środek odurzający w postaci marihuany.

Podejrzany usłyszał już zarzuty kradzieży oraz posiadania środków zabronionych przez Ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa
tel. 606 364 011

Powrót na górę strony