Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci wspólnie z policjantami z Niemiec zlikwidowali kolejną dziuplę, a wartość skradzionych pojazdów, z których zabezpieczono części wynosi ponad 1 mln 600 tysięcy złotych

Data publikacji 10.03.2023

Kryminalni z Jeleniej Góry wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec w jednej z miejscowości powiatu lubińskiego zlikwidowali dziuplę samochodową i zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich podejrzany jest o pomocnictwo przy kradzieży pojazdów, a drugi o przestępstwo paserstwa. Na terenie prowadzonej przez nich firmy policjanci zabezpieczyli części pochodzące łącznie z 17 skradzionych samochodów z terenu Polski, Niemiec i Włoch. Wstępnie wartość strat oszacowano na ponad 1 milion 600 tysięcy złotych. Teraz mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeden z nich został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a drugi objęty dozorem policyjnym.

Policjanci Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie z funkcjonariuszami z Niemiec, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubińskiego w wieku 33 i 34 lat. Młodszy z mężczyzn podejrzany jest o udzielenie pomocy przy kradzieży pojazdów, a drugi o przestępstwo paserstwa.

Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań w jednej z miejscowości powiatu lubińskiego, na terenie legalnie działającej firmy prowadzonej przez jednego z zatrzymanych, a zajmującej się sprzedażą elementów samochodowych, zabezpieczyli części pochodzące z 17 pojazdów skradzionych na terenie Polski, Niemiec i Włoch. Wartość skradzionych aut, z których usunięte zostały podzespoły, wynosi ponad 1 milion 600 tysięcy złotych. Jak ustalili policjanci, mężczyźni pod przykrywką legalnej działalności gospodarczej zajmowali się wprowadzaniem do obrotu części pochodzących ze skradzionych pojazdów. Nielegalny proceder trwał przez kilka lat.

W związku z prowadzonymi czynnościami policjanci na miejscu zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który zajmował się gromadzeniem i wprowadzaniem do obrotu handlowego skradzionych części oraz jego 33-letniego kolegę, podejrzanego o udzielenie pomocy przy kradzieży pojazdów.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutów. Jeleniogórski sąd na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej wobec 34-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące, a 33-latek został objęty dozorem policyjnym. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz mieszkańcom powiatu lubińskiego za popełnione występki grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

  • Na zdjęciu policjant wprowadza do samochodu osobowego zatrzymanego.
  • Na zdjęciu policjanci prowadzą zatrzymanego.
  • Na zdjęciu policjanci prowadzą do samochodu zatrzymanego.
  • Na zdjęciu części samochodowe.
  • Na zdjęciu radiowóz policyjny stojący na podwórku gdzie znajdują się zabezpieczone, kradzione części samochodowe.
  • Na zdjęciu części samochodowe.

Opis filmu: Na filmie policjanci prowadzą do samochodu osobowego zatrzymanego mężczyznę.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.91 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony