Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwał przy sprzedaży biletów na koncerty

Data publikacji 12.03.2023

Legniccy policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przestawili 20-latkowi kilka zarzutów związanych z oszustwami. Mężczyzna na aukcjach internetowych sprzedawał bilety na koncerty. Niestety klienci zakupionych wejściówek nigdy nie otrzymali. Tylko w krótkim czasie w ten sposób zostało oszukanych kilka osób.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy ustalili mężczyznę podejrzanego o oszustwa na aukcjach internetowych. Podejrzany oferował bilety na koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Niestety klienci, którzy płacili za transakcję, nigdy nie otrzymali zamówionego towaru. Tylko w krótkim czasie 20-latek oszukał kilka osób. W czasie policyjnych czynności mężczyzna przyznał się do winy.

Za oszustwa grozi kara do 8 lat więzienia. Policjanci apelują do wszystkich korzystających z internetowych zakupów o rozwagę w podejmowaniu decyzji. To co wydaje nam się niezwykle okazyjnym i tanim zakupem, nie zawsze jest uczciwą ofertą. W przypadku zakupu biletów na różnego rodzaju wydarzenia sportowe lub kulturalne najbezpieczniej jest dokonywać tego typu transakcji przez uprawnione i upoważnione podmioty do sprzedaży i dystrybucji biletów.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony