Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni odzyskali skradziony rower i zatrzymali złodzieja. Zarzut usłyszał także paser

Data publikacji 12.03.2023

Bolesławieccy policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży i odzyskali rower o wartości blisko 2 tysięcy złotych. Zarzut w tej sprawie usłyszał także paser, za pomoc w ukryciu mienia pochodzącego z przestępstwa. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z bolesławieckiej Policji ustalili okoliczności i sprawcę kradzieży jednośladu z pomieszczenia gospodarczego w kamienicy. Najpierw zatrzymany został mieszkaniec gminy Warta Bolesławiecka odpowiedzialny za kradzież mienia. 21-latek będąc u jednego z lokatorów budynku wielorodzinnego, wypatrzył na strychu rower, który później ukradł. Straty wyceniono na kwotę prawie 2 tysięcy złotych.

Z ustaleń policjantów wynikało, że mienie, pochodzące z przestępstwa zostało przekazane innej osobie, która pomogła w jego ukryciu. Ostatecznie kryminalni zatrzymali dwie osoby i odzyskali jednoślad, który przekazali właścicielce.

Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwóch mężczyzn - 21-letni sprawca kradzieży i 25-letni paser. Przestępczy duet może trafić za kratki nawet na 5 lat, ale o wymiarze kary zadecyduje sąd.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KPP w Bolesławcu
asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska
tel. 600 266 990

Powrót na górę strony