Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających

Data publikacji 13.03.2023

Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pełniąc służbę na terenie Zgorzelca, odnaleźli u 44-latka woreczek z marihuaną. Sprawdzenie miejsca zamieszkania zatrzymanego mieszkańca powiatu zgorzeleckiego przyniosło zabezpieczenie kolejnych porcji tego środka odurzającego. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 600 porcji marihuany. Podejrzanemu może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pełniąc służbę na terenie Zgorzelca, podczas patrolu miasta zwrócili uwagę na mężczyznę, który w celu uniknięcia spotkania, gwałtownie zmienił kierunek marszu i chciał się od nich oddalić. Wzbudziło to podejrzenia funkcjonariuszy, których czujny nos się nie mylił.

Podczas przeprowadzonej kontroli bagażu mężczyzny policjanci odnaleźli woreczek z marihuaną. Mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, w związku z podejrzeniem posiadania środków odurzających, został zatrzymany. Sprawdzenie miejsca zamieszkania 44-latka pozwoliło na ujawnienie kolejnych porcji środków odurzających w kartonowym pudełko ustawionym na regale.

Podejrzany usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Teraz za swój występek odpowie przed sądem, a grożąca mu kara to nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Sekcja Prasowa KWP we Wrocławiu
Źródło: SPPP w Legnicy

Opis filmu: Film trwa 1 minutę i 14 sekund i zaczyna się od planszy z czarnym tłem. Przez ekran od lewej do prawej strony przelatuje jasny obiekt wyglądający jak ognik, a dolna część tła zmienia się w kolor ciemnoniebieski, który ku górze zmienia się w czarny. Po środku ekranu wyłania się odznaka policyjna z napisem POLICJA na górze i Herbem Orła Dolnośląskiego. Poniżej pojawia się napis policja dolnośląska. Ekran robi się czarny. Z ujęcia kamery nasobnej policjanta widać policyjny oznakowany radiowóz i stojącego obok niego policjanta. Wewnątrz radiowozu znajduje się policjant i jakaś osoba. Ujęcie zmienia się, wewnątrz pojazdu przed kamerą tyłem stoi osoba w kurtce, obok policjant w mundurze sprawdza zawartość plecaka i wyjmuje z niego woreczek z zieloną substancją. Na kolejnym ujęciu widać ręce osoby, na które zakładane są kajdanki. Ujęcie zmienia się, widać woreczek z białą substancją. Na kolejny ujęciu widać regał, z którego ściągane jest kartonowe pudełko. W pudełku jest przykrywka, a pod nią dużo zielonej substancji, wyglądającej jak suszone listki. Kolejne ujęcie przedstawia policjantów w pomieszczeniu oraz osobę w kajdankach. Film kończy się.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 45.21 MB)

Pliki do pobrania

  • 32.16 KB
    Deskrypcja
Powrót na górę strony