Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci odzyskali auto o wartości 150 tysięcy złotych i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o jego kradzież

Data publikacji 13.03.2023

Mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-latka podejrzanego o kradzież pojazdu, kierowanie pojazdem wbrew zakazom sądowym, w tym wbrew dożywotniemu zakazowi oraz o posiadanie narkotyków. Mężczyzna kradzieży pojazdu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie, teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 33-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież pojazdu, naruszenie zakazu sądowego oraz o posiadanie narkotyków.

10 marca bieżącego roku jeleniogórscy policjanci w trakcie patrolu ulic miasta zwrócili uwagę na pojazd marki Audi na niemieckich numerach rejestracyjnych, który zaparkowany był na opuszczonym terenie. Siedzący za kierownicą pojazdu 33-latek podczas kontroli był wyraźnie zdenerwowany.

W czasie, gdy policjanci prewencji prowadzili czynności na miejscu,  jeleniogórscy kryminalni skontaktowali się z funkcjonariuszami z Niemiec. Okazało się, że odnaleziony pojazd ten został skradziony w kilka dni wcześniej w Niemczech. Mężczyzna posiadał również przy sobie metamfetaminę, a kierował pojazdem wbrew zakazom sądowym. 33-latek kradzieży pojazdu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa. Pokrzywdzony wartość skradzionego auta oszacował na 150 tysięcy złotych.

Podejrzany usłyszał już zarzuty popełnienia przestępstw, a za swoje występki odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604 580 490

Powrót na górę strony