Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał uprawnień do kierowania, ale krążący w organizmie alkohol nie przeszkodził mu wsiąść za kierownicę. Jazdę zakończył w rowie

Data publikacji 13.03.2023

Górowscy policjanci podczas porannej sobotniej interwencji zatrzymali 2 mężczyzn. Jeden z nich kierował pojazdem pomimo braku do tego uprawnień i z promilami w organizmie, a drugi był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Obaj podróżując tym samym samochodem zakończyli jazdę w rowie, gdyż kierowca nie dostosował prędkości i stylu jazdy do warunków na drodze.

Policjanci z Góry zostali poinformowani w sobotni poranek o zdarzeniu drogowym, w skutek którego samochód marki Renault znalazł się w przydrożnym rowie. Natychmiast na miejsce zostali skierowani będący w służbie policjanci. Kiedy dojechali na miejsce okazało się, że nikt nie potrzebuje pomocy medycznej, dlatego funkcjonariusze zajęli się ustaleniem okoliczności zdarzenia. Ze wstępnych ich ustaleń wynikało, że 29-letni mieszkaniec powiatu górowskiego, kierując busem marki Renault nie dostosował prędkości i stylu jazdy do warunków panujących na drodze w wyniku czego zjechał najpierw na pobocze, po czym ostatecznie zakończył jazdę w rowie.

Kolejne sprawdzenia funkcjonariuszy wyjaśniały przyczyny tego zdarzenia, bowiem kierujący wcale nie powinie siedzieć za kierownicą pojazdu, gdyż nie posiadał do tego uprawnień. A ponad to jego stan trzeźwości budził wątpliwości. Po przebadania na zawartość alkoholu okazało się, że 29- latek jest w stanie nietrzeźwości, a urządzeni wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna ten nie podróżował sam. Jego pasażerem był 27-letni mieszkaniec powiatu górowskiego, który, jak się okazało po sprawdzeniu w policyjnym systemie, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze13 miesięcy.

Teraz kierowca odpowie karnie za kierowanie bez uprawnień i pod wpływem alkoholu, a jego pasażer przetransportowany został już do zakładu karnego.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Górze
podkom. Ariel Bujak
tel. 507 135 747

Powrót na górę strony