Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacz zatrzymany przez legnickich policjantów

Data publikacji 13.03.2023

Legniccy policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca Legnicy, który dokonał kradzieży w jednym z mieszkań na terenie miasta. Skradzione mienie o wartości blisko ponad 25 tysięcy złotych mundurowi odzyskali w całości. Ponadto mężczyzna okazał się być osobą poszukiwaną celem odbycia kary roku pozbawienia wolności. Policjanci w trakcie pracy z zatrzymanym udowodnili mu również dokonanie innych włamań do piwnicy i mieszkań. Za kradzież z włamaniem, zgodnie z kodeksem karnym, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek o godzinie 14:00 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony o kradzieży, do której doszło w jednym z mieszkań w centrum miasta. Sprawca wykorzystując fakt niezamkniętego mieszkania i nieobecności lokatorów, wszedł do środka, a następnie dokonał kradzieży między innymi biżuterii, pieniędzy, a także perfum na kwotę ponad 25 tysięcy złotych.

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce skierowali się policjanci, którzy bardzo szybko ustalili sprawcę kradzieży. Duże zdziwienie malowało się na twarzy 35-letniego mieszkańca Legnicy, który w drzwiach swojego mieszkania ujrzał policjantów. Funkcjonariusze ujawnili u niego skradzione wówczas mienie. Jakby tego było mało, sprawdzenie mężczyzny w systemach policyjnych wykazało, że jest on poszukiwany przez sąd celem odbycia kary roku pozbawienia wolności. Legniczanin został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

W toku wykonywania czynności z 35-latkiem policjanci udowodnili mu również dokonanie włamania do piwnicy i mieszkań na przełomie lutego i marca br. Z piwnicy ukradł wszystko, co tylko mógł wynieść, między innymi przetwory, nowe baterie umywalkowe, artykuły higieniczne, ubrania i pieluchy. Z mieszkań natomiast zabrał między innymi pieniądze, biżuterię, alkohol, drobne sprzęty domowe i perfumy. Straty, jakie spowodował, wynoszą około 10 tysięcy złotych.

Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

  • Na zdjęciu dziura po wyciągniętym zamku w drzwiach.
  • Na zdjęciu złote kolczyki, łańcuszki.
  • Na zdjęciu odzyskana biżuteria.
  • Na zdjęciu drzwi zniszczone po włamaniu.
Powrót na górę strony