Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw ukradli wiekowego Trabanta, a kilka dni później wrócili w to samo miejsce włamać się do mieszkania – wtedy już wpadli w ręce wołowskich policjantów

Data publikacji 13.03.2023

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie zatrzymali łącznie czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Najpierw pokusili się o zabranie spod posesji 30-letniego Trabanta, po czym kilka dni później wrócili w to samo miejsce w większym składzie, by ukraść wartościowe rzeczy z mieszkania. Wtedy właśnie wpadli w ręce wołowskich mundurowych. Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty, za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

Stojący na jednej z posesji na terenie powiatu wołowskiego 30-letni Trabant Polo, stał się „łakomym kąskiem” dla dwóch mieszkańców tego samego powiatu. Pod osłoną nocy mężczyźni pokonali zabezpieczenia pojazdu i ukradli go. Policjanci powiadomieni o zdarzeniu rozpoczęli działania operacyjne, aby jak najszybciej dotrzeć do sprawcy tego czyny. Jednak jeden z zachłannych włamywaczy postanowił po kilku dniach wrócić w to samo miejsce wraz ze swoimi znajomymi i włamać się tym razem do mieszkania i przyległego pomieszczenia gospodarczego, aby zabrać z nich wartościowe rzeczy. Zostali jednak zauważeni przez czujnego świadka, który niezwłocznie powiadomił policjantów. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusze na gorącym uczynku zatrzymali 3 mężczyzn, którzy zdążyli przygotować już łup do wyniesienia. Wszyscy trzej to mieszkańcy powiatu wołowskiego w wieku od 26 lat do 42 lat.

W toku prowadzonych ustaleń kryminalni z wołowa dowiedzieli się, że w kradzieże z tej posesji zaangażowany był jeszcze jeden mężczyzna. Szybko ustalili jego personalia i jeszcze tego samego dnia zatrzymali go. W trakcie tych czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie środki odurzające w postaci marihuany oraz amfetaminy.

Dalsze ustalenia wołowskich mundurowych dowiodły, że skradziony Trabant znajduje się na terenie powiatu trzebnickiego, gdzie go zabezpieczono. Właściciel posesji, na której schowany był pojazd, został zatrzymany. Za przestępstwo paserstwa mieszkańcowi powiatu trzebnickiego przedstawiono zarzut, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Pozostali mężczyźni również usłyszeli zarzuty i za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Wołowie
mł. asp. Janusz Rosa
tel. 606 364 011

Powrót na górę strony