Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wzięli udział w uroczystości w Szkole Podstawowej nr 73

Data publikacji 14.03.2023

Funkcjonariusze oraz pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wzięli udział w obchodach 20. rocznicy nadania imienia gen. Władysława Andersa Szkole Podstawowej nr 73. Tego typu wydarzenia patriotyczne są niezwykle ważne w kształtowaniu młodych pokoleń, które w przyszłości będą służyć naszej Ojczyźnie. Dlatego też dolnośląscy policjanci chętnie angażują się we wszelkie inicjatywy, mające na celu budowanie patriotycznej tożsamości.

Współpraca pomiędzy wrocławską Szkołą Podstawową nr 73, a dolnośląskim garnizonem Policji trwa już od kilku lat. Uczniowie z placówki na ulicy Glinianej mieli już okazję zwiedzić gmach Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz właśnie naszą Komendę. Wspólne działania są niezwykle istotne, jeśli chcemy, aby dzieci i młodzież wiedziały, czym jest patriotyzm i służba Ojczyźnie. Stąd też zaproszenie skierowane do przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu od Dyrekcji Szkoły, na niezwykle ważną dla jej uczniów 20. rocznicę nadania jej imienia generała Władysława Andersa.

Dolnośląską policję reprezentował Zastępca Naczelnika Wydziału Prezydialnego kom. Mariusz Modelski, który w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji podziękował za możliwość udziału w tym ważnym dla Szkoły wydarzeniu i pogratulował uczniom, którzy swoją patriotyczną postawą budują pamięć o tych, którzy dla Polski poświęcili całe swoje życie, jak pokazuje przykład patrona szkoły, gen. Władysława Andersa.

Przedstawiciele Komendy wzięli również udział w zasadzeniu drzewa pamięci, które stanęło na terenie szkoły oraz uroczystościach z udziałem przede wszystkim uczniów szkoły, ale także przedstawicieli innych służb i instytucji, w tym Kuratorium Oświaty i wojska.

Warto podkreślić, że uroczysta akademia zorganizowana przez uczniów poprzedzona była kilkumiesięcznymi przygotowaniami, ale też wieloma innymi inicjatywami ukierunkowanymi na przypomnienie biografii patrona placówki oraz losu dowodzonych przez niego żołnierzy. Odbył się m.in. konkurs poetycki, literacki, informatyczny, a nawet na najlepszy wypiek patriotyczny! Dzięki temu świadomość o tym, jak ważna jest służba Polsce, niewątpliwie wzrosła nie tylko wśród uczniów uczęszczających do podstawówki przy Glinianej we Wrocławiu, ale całej lokalnej społeczności.

mł. asp. Krzysztof Marcjan
Wydział Prezydialny KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony