Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Trzebniccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie włamania do szkolnych szafek

Data publikacji 14.03.2023

Telefon czujnych obywateli na Policję pozwolił na szybką reakcję trzebnickich funkcjonariuszy, którzy zatrzymali 39-latka podejrzewanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do szkolnych szafek. Mieszkaniec powiatu oławskiego usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na początku marca bieżącego roku, osoby korzystające w godzinach wieczornych z sali gimnastycznej w jednej ze szkół na terenie gminy Wisznia Mała, zauważyły zamaskowanego mężczyznę, który przemieszczał się korytarzami wewnątrz budynku. Zaniepokojeni tym widokiem obywatele zaalarmowali Policję.

Funkcjonariusze na miejscu, na jednym z korytarzy szkoły podstawowej, zauważyli mężczyznę z kominiarką na głowie. Spłoszony widokiem mundurowych zamaskowany osobnik rzucił się do ucieczki, lecz nie na wiele mu się to zdało, gdyż policjanci szybko go dogonili i zatrzymali. 39-latek zachowywał się bardzo nerwowo, często zmieniał wersję wydarzeń, nie potrafił logicznie wytłumaczyć powodu swojej obecności na terenie szkoły.

Policjanci, dzięki dokładnemu sprawdzeniu terenu szkoły, ustalili, że mieszkaniec powiatu oławskiego przy użyciu scyzoryka usiłował dokonać kradzieży z włamaniem do dwóch metalowych szafek należących do uczniów, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na szybkie i zdecydowane działanie stróżów prawa. Zatrzymany noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Śledczy z trzebnickiej komendy Policji, na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem w warunkach powrotu do przestępstwa, gdyż jak ustalili funkcjonariusze, w przeszłości 39-latek był już karany za podobny występek. Teraz mieszkaniec powiatu oławskiego będzie oczekiwał na decyzje sądu w swojej sprawie, a grozić mu może kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KPP w Trzebnicy
st. asp. Daria Szydłowska
tel. 694 438 826

Powrót na górę strony