Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie chcieli odpowiadać za popełnione przestępstwo, więc próbowali przekupić policjantów skradzionymi wcześniej pieniędzmi

Data publikacji 14.03.2023

Awantura na stacji paliw – to dopiero początek kłopotów nietrzeźwej pary. Dalsze czynności wykazały, iż oboje okradli swoją znajomą na kwotę przekraczającą 11500 złotych. Policjanci odzyskali niemal całość gotówki. Przestępcza para, aby uniknąć odpowiedzialności, usiłowała przekupić funkcjonariuszy, za co usłyszeli już zarzuty.

W nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw doszło do awantury. Wysłanemu na miejsce patrolowi, pracownik wskazał osoby, które miały zachowywać się agresywnie, jednak nie popełniły żadnego czynu zabronionego.

Policjanci przystąpili do legitymowania, ustalając dane nietrzeźwej pary.

W rozmowie policjanci ustalili, że 46-latka i cztery lata młodszy mężczyzna prowadzili wędrowny tryb życia. W trakcie czynności uwagę mundurowych zwrócił kolorowy portfel, zawierający znaczną kwotę pieniędzy. Na pytanie skąd posiadają taką ilość środków płatniczych z rozbrajającą szczerością przyznali, że ukradli. W portfelu poza gotówką znajdowało się potwierdzenie wypłaty pieniędzy z danymi osoby – najprawdopodobniej pokrzywdzonej.

Wobec powyższego policjanci zatrzymali osoby podejrzewane o kradzież. W jednostce w trakcie badania na zawartość alkoholu w organizmie doszło do próby wręczenia korzyści majątkowej. Kobieta zaproponowała 1000 złotych w zamian za wypuszczenie i odstąpienie od dalszych czynności. Stróże prawa zareagowali natychmiast i poinformowali 46-latkę, że popełniła przestępstwo. Na zaistniałą sytuację zareagował 42-latek, który okazał się bardziej hojny oferując 5000 złotych, czym również dopuścił się czynu zabronionego.

Obie osoby zostały doprowadzone do policyjnego aresztu. Policjanci dotarli do pokrzywdzonej, która potwierdziła kradzież pieniędzy w kwocie ponad 11500 złotych. Odzyskano niemal całość, bowiem zabezpieczono blisko 10500 złotych znalezionych przy zatrzymanej parze.

Sprawę będzie prowadziła dzierżoniowska prokuratura.

asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Dzierżoniowie
nadkom. Marcin Ząbek
tel. 606 230 794

Powrót na górę strony