Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przyjechał samochodem do szkoły po dziecko- miał prawie 2,5 promila alkoholu

Data publikacji 14.03.2023

Zatrzymany przez legnickich policjantów mężczyzna przyjechał samochodem odebrać dziecko. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów i przewieziony do policyjnego aresztu.

13 marca bieżącego roku dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Legnicy został powiadomiony przez dyrekcję  jednej ze szkół w Gminie Kunice, że ojciec jednego z dzieci przyjechał samochodem do placówki oświatowej prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Dodatkowo, gdy rozsądni pedagodzy przekazali 52-latkowi, że nie wydadzą mu dziecka, kiedy znajduje się w takim stanie, mężczyzna, nie zważając na obecność innych dzieci, stał się wulgarny i agresywny.

Funkcjonariusze legnickiej komendy Policji błyskawicznie udali się na miejsce interwencji. 52-latek na miejscu nie widział żadnego problemu w tym, w jakim stanie się znajduje, a jego agresja na widok policjantów wcale nie zmalała. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Agresywny 52-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu, zatrzymane zostało również jego prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dziecko bezpiecznie wróciło do domu pod opieką matki.

mł. asp. Tomasz Nowak

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Anna Tersa
tel. 504 798 649

Powrót na górę strony