Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieodpowiedzialny kierowca przekroczył prędkość o 97 km/h

Data publikacji 15.03.2023

Mandatem w wysokości 2 500 złotych i 15 punktami karnymi zakończyła się interwencja legnickiej drogówki wobec kierowcy, który pędził autostradą A4 z prędkością 207 km/h. Policjanci przypominają, że kierowcy, którzy lekceważą przepisy ruchu drogowego, muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami szybkiej jazdy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy patrolowali autostradę A4 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator.

W trakcie nadzoru nad legnickim odcinkiem drogi, policjanci zwrócili uwagę na dynamicznie przemieszczającego się kierującego osobową Toyotą.

Przeprowadzony przez funkcjonariuszy pomiar wykazał, że siedzący za kierownicą mężczyzna znacząco przekroczył dozwoloną prędkość, jadąc 207 km/h na odcinku, gdzie jest ona ograniczona do 110.

Na nieodpowiedzialnego mężczyznę policjanci nałożyli mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 15 punktów karnych. Kierowca swoje nieodpowiedzialne zachowanie tłumaczył zwykłym pośpiechem.

Funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy, że jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków w ruchu.

mł.asp. Paweł Noga

Źródło: KMP w Legnicy
kom. Jagoda Ekiert
tel. 504 798 649

Opis filmu: Na filmie zdjęcia z wideorejestratora przedstawiające jak kierowca przekracza dozwoloną prędkość.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.01 MB)

Pliki do pobrania

  • 95.08 KB
    Deskrypcja
Powrót na górę strony